Fotowoltaika

Energia słoneczna to aktualnie jedna z najbardziej dostępnych form energii odnawialnej. Dzięki modułom fotowoltaicznym może być w bardzo prosty sposób dostosowana do indywidualnych potrzeb i przekształcona na energię elektryczną. Od początku XXI wieku na całym świecie możemy obserwować bardzo dynamiczny wzrost zapotrzebowania na moduły słoneczne i systemy PV. Technologię niegdyś wykorzystywaną w statkach kosmicznych NASA, dziś spotkać możemy na dachach wielu domów i firm.

Jak to działa?

W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: panele fotowoltaiczne, inwerter, okablowanie i zabezpieczenia, system montażowy oraz licznik instalacji. Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne, które przekształcają energię ze słońca na prąd stały. Sercem instalacji jest inwerter, który monitoruje pracę systemu oraz przekształca prąd stały na prąd zmienny, czyli taki jaki wykorzystujemy na co dzień. Prąd zmienny zasila pracę instalacji elektrycznej, a niewykorzystany prąd wysyłany jest do sieci publicznej.

Instalacje fotowoltaiczne mogą być montowane na dachu (skośnym lub płaskim), elewacji budynku oraz na gruncie. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych nie wymaga przebudowy budynku ani pozwoleń budowlanych. To prosta instalacja, która w zależności od jej wielkości zajmuje od 2 do 4 dni. System jest w 100% bezobsługowy.

instalacja

Dla kogo?

Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna sprawdzi się praktycznie w każdym przedsiębiorstwie lub zakładzie produkcyjnym. To bezobsługowy system produkowania darmowej energii elektrycznej. Żywotność instalacji to około 25-35 lat. Instalacje nie wymagają przeglądów okresowych, remontów, ani napraw. Odpowiednio dobrana instalacja oraz jej finansowanie to nieznaczne zwiększenie rachunków za prąd w okresie kilku lat oraz ogromne oszczędności na rachunkach za prąd w ciągu następnych kilkunastu lat.

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

1. OSZCZĘDNOŚĆ

Darmowa energia elektryczna wytwarzana na miejscu.
Raty leasingowe nieznacznie podnoszą wielkość faktur w początkowym okresie generując istotne oszczędności w następnych latach.
Niewielkie koszty utrzymania – instalacje nie wymagają remontów i napraw.
Podniesienie wartości nieruchomości dla potencjalnych nabywców.

2. NIEZALEŻNOŚĆ

Niezależność od wzrostu cen prądu, brak konieczności przesyłania energii
na duże odległości, częściowe uniezależnienie się od tradycyjnego systemu elektroenergetycznego.

3. KOMFORT I WYGODA

W 100% bezobsługowy system produkcji prądu, bardzo niska awaryjność instalacji, długi czas działania instalacji (do kilkudziesięciu lat), prosta instalacja bez konieczności przebudowy domu.
Możliwość śledzenia produkcji energii online poprzez dedykowane portale.

4. PRESTIŻ I NOWOCZESNOŚĆ

Poprawa wizerunku przedsiębiorstwa w oczach potencjalnych kontrahentów.
Panele fotowoltaiczne na dachu to wyraz nowoczesnego podejścia do zarządzania firmą, otwartości na inwestycje w zaawansowane technologie, a także oznaka stabilnej pozycji rynkowej.

5. EKOLOGIA

Wykorzystanie energii ze środowiska naturalnego, brak emisji CO2.
Nie powoduje zanieczyszczeń, produkcji odpadów i hałasu.

6. System pomiarowy i licznik instalacji

Podczas przyłączania instalacji fotowoltaicznej do sieci operator ma obowiązek zamontowania specjalnego licznika dwukierunkowego, który zlicza ile energii zostało pobrane, a ile oddane do sieci. 

ZAMÓW BEZPŁATNY AUDYT!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie obejmującym imię, nazwisko oraz numer telefonu przez Power 2 Sell Sp. z o.o., ul. Domaniewska 37, 02-672 Warszawa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydz. Gospodarczy KRS: 651091, NIP: 9512424417 | REGON: 366024646

Zadzwonimy!

Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 35 sekund?

Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Tylko oddzwonimy.